در حال بارگزاری ...

نان محلی زهرا برات پور

درباره نان محلی

در زمان های گذشته برای پخت نان محلی از تنورهای گلی استفاده می شد و در هر خانه حداقل یک تنور در زمین وجود داشت.

برای ساخت تنور گلی خاک رس را با آب مخلوط کرده و آن را به شکل استوانه ای درآورده تا خشک شود. سپس با حفر گودالی به اندازه ی تنور در داخل زمین ایجاد و با قرار دادن هیزم در داخل تنور آن را روشن می کردند. بعد از اینکه تنور روشن و حرارت آن کمتر شد، برای تهیه نان بعد از چانه گرفتن و پهن کردن خمیر باید سطح خمیر را مرطوب کرده و در داخل تنور می چسبانند. برای روی نان از سبزی خشک استفاده می شود. زمانی که نان پخته و طلایی شد نان آماده است و باید از تنور بیرون آورده شود.

نان محلی بیشتر با آرد سبوس دار پخت می شود و به دلیل کیفیت آن برای مدت زیادی بدون اینکه کپک بزند یا طعمش تغییر کند قابل نگهداری است.

درباره خانم زهرا برات پور

خانم زهرا برات پور متولد سال 1363، اصالتا از روستای علی آباد سفلی و ساکن روستای زول هست و 1 فرزند دارد.زهرا خانم بعد از ازدواج به روستای زول آمده و در حال حاضر با همسر و فرزندش آنجا زندگی می کنند.

همسر ایشان کارهای کشاورزی در روستا انجام می دهد. خانم برات پور برای اینکه کمک خرج زندگی باشد کار پخت نان را شروع کرده و این کار را از مادرش آموزش دیده است.

خانم برات پور 4 سال است که در زمینه پخت نان محلی کار می کند و پخت نان را با تنور گلی انجام می دهد. چند مشتری ثابت از قاین و روستاهای اطراف دارد.

در فضای مجازی برای فروش نان فعالیتی ندارد و فقط تلفنی سفارش قبول می کند.

برای خرید این نان های محلی و تنوری با این شماره تماس بگیرید :

05632572246 

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!